Neprihlásený používateľ
Katalóg SFÚ
 1. Když draka bolí hlava [CD]

  Podnázov
  písničky z pohádky Dušana Rapoše a Petra Šisky
  Zodpovednosť
  [autor textov piesní]: Petr Šiška ; [autori hudby]: Igor Timko, Vašo Patejdl, Michal David ; [spev]: Vašo Patejdl, Michal David, Igor Timko, Karel Gott, Charlotte Ella Gottová, Libor Bouček, Zuzana Žáková, Kamila Magálová, Kateřina Brožová
  Datovanie
  Ostrava : PETARDA PRODUCTION, 2018
  Fyzický popis
  1 Audio CD (31 min.) ; 12 cm
  Jazyk
  čeština, slovenčina
  Anotácia
  Okrem krásnej filmovej muziky Dušana Rapoša a folklórnych motívov v podaní Vlasty Mudríkovej sa dračia rozprávka pýši vskutku excelentnou zostavou autorov piesní aj ich interpretov. Titulnú pieseň Keď draka bolí hlava skomponoval Lešek Wronka a naspievali Karel Gott a Charlotte Ella Gottová. Karel Gott navyše s Kamilou Magálovou naspieval aj finálový duet Láska je drahokam z pera Michala Davida. V samotnej rozprávke sa do spievania pustí aj hlavný rozprávač drak Čmoudík, ktorému hlasy prepožičali Igor Timko a Libor Bouček, ktorého vďaka piesni Dračí hip hop počujeme snáď prvýkrát aj spievať. Autorom krásnej Vianočnej piesne, ktorú v rozprávke spieva princezná Adélka (Zuzana Žáková) je Vašo Patejdl a po dvoch piesňach pridali aj Martin Harich a Miro Bazger. Medzi favoritov detských divákov bude patriť aj škriatok Blivajz v podaní Mira Nogu, ktorému svoj hlas prepožičal Michal David. Toho v rozprávke nespozná snáď vôbec nikto. Na rozprávkovom CD "Když draka bolí hlava" nechýba ani Svadobná pieseň kráľovnej Elišky, teda Kateřiny Brožovej a autora Leška Wronku. O texty piesní sa postaral producent rozprávky Petr Šiška a tiež Igor Timko. Nahrávky vznikli v štúdiu MIDA, hudobnom štúdiu Petrovice, Haristudiu na chatke, štúdiu Audio Wizzards, STUDIU DH - Daniel Hádl a štúdiu Sinus Records.
  Neúplný obsah
  Piesne: 1. Když draka bolí hlava (Karel Gott a Charlotte Ella Gottová) 2. Histórie (Libor Bouček a Igor Timko) 3. Dračí svět (Zuzana Žáková a Martin Harich) 4. Dračí hip hop - CZ (Libor Bouček) 5. Dva jazyky, jedno tělo (Zuzana Žáková a Martin Harich) 6. Ty naše hlavy (Libor Bouček a Igor Timko) 7. Blivajzova pomsta (Michal David) 8. Vánoční píseň (Zuzana Žáková ) 9. Má dlaň je ve tvé dlani (Zuzana Žáková a Martin Harich) 10. Svatební (Kateřina Brožová) 11. Láska je náš drahokam (Karel Gott a Kamila Magálová) 12. Vánoční píseň (Vašo Patejdl) 13. Dračí hip hop - SK (Igor Timko) 14. Keď draka bolí hlava (Karel Gott a Charlotte Ella Gottová).
  PH – názov (diela)
  Keď draka bolí hlava (2018)
  PH – všeobecné (tematické)
  české hrané filmy
  slovenské hrané filmy
  koprodukčné filmy
  filmové rozprávky
  hudobné filmy
  soundtracky
  speváci
  speváčky
  draci
  rozprávkové bytosti
  PH – druh, žáner, forma
  kompaktné disky
  Poznámky
  Česky, slovensky.

  STEREO
  Autorská a iná zodpoved.
  Šiška, Petr - Autor textu piesní
  Timko, Igor, 1978- - Hudobný skladateľ
  Patejdl, Vašo, 1954-2023 - Hudobný skladateľ
  David, Michal, 1960- - Hudobný skladateľ
  Patejdl, Vašo, 1954-2023 - Spevák
  David, Michal, 1960- - Spevák
  Timko, Igor, 1978- - Spevák
  Gott, Karel, 1939-2019 - Spevák
  Gottová, Charlotte Ella, 2006- - Spevák
  Bouček, Libor, 1980- - Spevák
  Žáková, Zuzana - Spevák
  Magálová, Kamila, 1950- - Spevák
  Brožová, Kateřina, 1968- - Spevák
  Krajina
  Česká republika
  Katalogizácia
  SFU, 03.07.2023 ; AACR2 (rev.04.07.2023)
  Kategória
  kompaktné disky (CD)

Katalóg SFÚ

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.